Петриківський опорний заклад освіти
І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради
......... . Пятница, 23.03.2018, 08:59

Ви увійшли як Гість

| Група"Гості"|
Головна | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
Новини школи [501]Новини освіти [191]Різне [42]

» Користувачі

» Наша кнопка
 Петриківська сзш

» Погода в Петриківці

» Нові користувачі

» Цей день в історії

» Безпечний Інтернет

» Наші матеріали

» Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

» Наше опитування


Головна » 2015 » Май » 7 » 1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо
19:42
1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо6 травня 2015 року учні 6-а класу з класним керівником Дорошовою Т.Г. провели урок мужності на тему “Вони загинули, але перемогли” . Щороку в травні українці відзначають День Перемоги. Дорогою ціною заплатив наш народ за участь у цій страшній війні 1939-1945рр.

Учні проглянули відео-ролики та дискутували про глобальний військовий конфлікт в історії Землі. Говорили про Україну у другій світовій війні, яка зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини.

Для України друга світова війна- національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, були змушені воювати за чужі інтереси та вбивати інших українців.

На захід, присвячений семи десятій річниці Перемоги, було запрошено гостя - Юхименко Любов Василівну, директора районного музею етнографії та побуту прикладного мистецтва, яка провела майстер-клас з фітодизайну по виготовленню квітки маку, як символу пам’яті.День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


6 травня 2015 року учні 5-А класу з класним керівником Хоменко Т.С. провели урок мужності на тему “День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ”. Страшні часи, через які довелося пройти нашому народові. Коли зустрічаєш очевидця подій Другої світової війни, слухаєш його розповіді, перед очима чітко постає весь жах, людський біль, страшні втрати – обов’язкові супутники кривавої війни .Розповідь велася під презентацією “Війна очима фотографа”. Дітям довелося пережити ті страшні миті життя переглядаючи фото “фабрик смерті” Дахау, Бухенвальд.., газових камер ,Голокосту та наша країна до і після війни. Діти підготували розповіді про своїх дідусів та бабусь, які були учасниками жахливих подій. Особливо вразило учнів, коли зачитувались листи – трикутники з фронту батьків до дітей, чоловіків до жінок та матерів. Вшановували загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника.

“1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”


6.05.2015 року у 7-А класі було проведено урок пам’яті присвячений 70 річниці відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги. Учнями відбулося переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.Рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін).

Учні на уроці провели акцію під назвою « Хвилина пам’яті», в якій вшанували загиблих на війні. Учні переглянули презентацію під назвою «Україні в Другій світовій війні». Учні переглянули уривок документального фільму “Апокаліпсис: Друга світова війна” 2009рік Франція Ізабель Кларк. Також на урок завітала директор музею етнографії та побуту селища Петриківка Юхименко Л.В. , яка разом з учнями провела майстер клас з виготовлення квітки маку.Головний акцент було зроблено на вшануванні всіх жертв війни, на пам’яті про загиблих вояків.
У 8А класі проведено виховну годину


«Про минуле серце пам’ять зберігає»


Учні 8А класу відвідали ветерана Другої світової війни Бережного Михайла Петровича .

ПРИВІТАННЯ УЧНЯМИ 10- Б КЛАСУ ВАСИЛЯ ІВАНОВИЧА СОКОЛЕНКА З РІЧНИЦЕЮ ПЕРЕМОГИ !!!


7 травня 2015 р. учні 10 –б класу (класний керівник Решетняк Л.М.) привітали відомого майстра петриківського розпису -Василя Івановича Соколенка. Василь Іванович, стоячи на порозі своєї оселі радісно зустрів нас і розповів нам багато про свої юнацькі роки, про те, як звістка про війну перевернула його життя, як разом з братом Іваном пішов на фронт; як одного дня втратив 60 побратимів - українців; як мало не загинув у бою: « ось лежу я у окопі з моїм командиром аж ось летить і впало, з іншої сторони летить і впало, мене сильно відкинуло і я втратив свідомість. Мене швидко знайшов мій командир, та й питає чи я живий , а командир іншого батальйону подивився на мене та й каже що я 1001 ».

В.І. Соколенко – духовно багата людина, майстер своєї справи. Зайшовши до його оселі ви зможете оцінити його творчість по-справжньому. Радість, що ми мали щастя зустрітися з такою непересічною особистістю як Василь Іванович, переповнювала кожного з нас. Розповідь ветерана була такою щирою, проникною, що не лишила байдужих. Думаю, такі миті потрібно берегти у пам’яті для того, щоб розповідати дітям та онукам.

Горбатовська Анастасія.Збережемо пам'ять


5 травня до 70-річчя Перемоги у другій світовій війні учні 7-Б класу Петриківської сзш провели у районній бібліотеці урок пам’яті разом з працівниками бібліотеки . На свято були запрошені діти війни Лісний Олександр Іванович та Гречанова Раїса Григорівна.

Атмосфера на уроці була урочиста і святкова. З розповідей гостей учні зрозуміли, що життя - найбільший скарб , дарований людині. Протиставленням життю є війна. Війна - це завжди смерть, кровопролиття , горе.

Учні підготували до цього уроку спогади своїх прабабусь та прадідусів , принесли їхні нагороди та фотографії
“1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”


Учнів 10-А класу та класний керівник Дудка І.В. стали учасниками зустрічі з учасником бойових дій Рижиком Н.П. та дітьми війни Лук’яненком Ф.І., Шулікою М.І.,Нагаєм С.С., Ямпольською О.І., Ямпольським В.І. з нагоди відзначення 70-річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення II світової війни , яку організувала керівник районного музею Юхименко Л.В.

Зустріч була сповнена хвилюючими історіями очевидців цього страшного лихоліття. Найбільше враження для всіх присутніх справили слова - спогади Нагай С.С., про воєнне дитинство, про те як її в 12 років довелося працювати в колгоспі. Вона не стримувала сліз, згадуючи все, що їй довелося пережити, та зверталася до усіх присутніх з побажанням миру на рідній землі. Щоб нікому не довелося пережити війну.

Ми повинні пам’ятати подвиг, безцінну самопожертву учасників II світової війни – борців з фашизмом. Людей, які перенесли чорний морок окупації, тих, хто самовіддано працював в тилу для перемоги, тих, хто перебував в рабстві за кордоном. Ми повинні пам’ятати їхній подвиг, берегти в пам’яті їхні імена.

Як каже сам Рижик Н.П. : «Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг нашого народу над німецько – фашистськими загарбниками. Ми з глибокою вдячністю схиляємо голови перед воїнами нашої армії, ми завжди будемо берегти пам’ять про тих, хто боровся за честь, незалежність нашої України, за наше майбутнє…»

Всі присутні із захопленням слухали концертну програму підготовлену працівниками музею. Пісні та вірші про війну не можна було сприймати без сліз та співчуття.

Мабуть кожен із нас замислився як безтурботно минають наші шкільні роки, як щасливо промайнуло дитинство. Саме завдяки ветеранам ми не знаємо, що таке війна.

Учениця 10-А класу Наливайко Вікторія
Зустріч з ветераном


Медяник Іван Пилипович народився 13 січня 1927 в селі Курилівка. На Війну був забраний в сімнадцятирічному віці. Був учасником бойових дій на Далекому Сході . Закінчив Війну у званні старшини. Має державні нагороди.Післявоєнні роки працював в сільгосптехніці смт Петриківка. Був активним учасником у відтворенні Петриківського району. Зараз почесний пенсіонер виховує внуків та правнуків.

«Україна в Другій світовій війні»


6 травня на 6 уроці в 9-Б класі класним керівником Пометуном О. В. був проведений виховний захід до 70-річчя перемоги в Другій світовій війні. Олександр Вікторович розповідав про нові традиції святкування 8-9 травня в європейському дусі. У цьому заході брали участь й учні, зокрема Небоян М., Іванов О., Люта А., Колос О., Мороз І., Калюга В., Бойко К.,які виступили з історичними довідками про Другу світову війну.

Також на цьому уроці переглянули фрагменти фільму Станіслава Новицького «Україна в Другій світовій війні» та слухали патріотичну пісню Елеонори Скиданової «День Перемоги».

В кінці уроку ми вшанували пам’ять загиблих воїнів покладанням квітів до підніжжя Скорботної матері .

Редактор статті Ткачук Н.
Фотокореспондент Дорош Л.Не старіють в душі ветерани.


У сучасному українському суспільстві особливо актуальним є питання виховання національно-свідомого, духовно багатого та фізично здорового молодого покоління. Сьогодні немає задачі важливіше, ніж задача формування патріотизму, але разом з тим немає задачі і складніше. Кожне молоде серце має берегти пам’ять про всіх, хто відстояв нашу державу в страшні часи лихоліття. Ми схиляємо голови перед подвигом тих бійців, які, обороняючи рідну землю, показали приклади героїзму і самопожертви.

Напередодні дня святкування 70-річчя закінчення Другої світової віни учні 9-А класу завітали до Шулики Никифора Івановича. Ця зустріч збагатила знання і досвід школярів і надовго залишилася в їх пам’яті.

Цікава зустріч


На передодні великого свята 70-ї річниці Великої перемоги, учні 6 Б класу провели зустріч з ветераном другої світової війни, головою Ради ветеранів селища Петриківки Голубом Вілеміром Івановичем. Зустріч відбулась в приміщенні Центральної районної бібліотеки та разом з її працівникамию. Учні слухали розповідь гостя про жахіття війни, про те, як жили діти в окупованій Україні в 1941-1943 роки. Розповідь Голуба В.І. дуже зацікавила учнів, вони задавали багато питань і залишились не байдужими до далеких історичних подій. Бо і у їх сім’ях збереглися спогади про учасників війти, їх дідів та прадідів, бабусь та прабабусь.

Зустріч з ветераном другої світової війни Фішбах Ганною Василівною


Напередодні 9 травня учні 5-Б класу відвідали та привітали ветерана війни – Фішбах Ганну Василівну. Ганна Василівна при зустрічі була дуже привітною та гостинною. Вона розповіла нам про весь шлях війни який пройшла, показала всі нагороди, які отримала під час війни. Дала відповідь на всі наші запитання. Її розповідь була захоплюючою та зворушливою, ми мали можливість з її розповіді відчути той жах і біль який відчувала в ті роки смілива 20- ти річна дівчина. Своїми словами: “Я бажаю вам, щоб ви ніколи не знали, що таке війна”, повернула нас в реальність. Після бесіди діти були дуже вдячні за розповідь і за мирні дні.

Фішбах Ганна Василівна народилася 8 грудня 1921 р. в Росії. Працювала на заводі. В 20 років її мобілізували і після трьох місячних навчань вона потрапила в 9 полк зв’язку, передавала секретні повідомлення.Категорія: Новини школи | Переглядів: 944 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Міні профіль
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:08:59

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:

» ПЕРЕВОД САЙТА
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

» Наша адреса
51800
Дніпропетровська обл.
Петриківський район
смт. Петриківка
проспект Петра Калнишевського,76
тел. (05634) 2–22–38

petschool@i.ua

Національно-патріотичне виховання

» 22 push up challenge


Віртуальна майстерня Петриківського розпису.

» Електронна атестація педагогічних працівників
free counters

» Банерська мережа

» Освіта Дніпропетровщини

» Освітній портал Дніпропетровщини

» З Днем народження
Вітаємо з Днем народження:

васякзн(58), Весна(54), Aly(31), Власючок(47), Denys(23), Дубицький(39)!

Прийміть вітання наші щирі!

» Сайти Петриківщини

» Важливі сайти
Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

» Державні установи

» Календар
«  Май 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

» Географія сайту
free counters

» Пошук

» Друзі сайту

» Освітні сайти
ДРУЗІ САЙТУ

» Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Cьогодні були на сайті

[ Повний список ]

вклады под проценты
Освітній портал PR-CY.ru Каталог MyList.com.ua Украина онлайн каталог сайтів [Vox.com.ua] Портал українця bigmir)net TOP 100 CY-PR.com Белый каталог сайтов  Яндекс.Метрика
Цена petdnepr.at.ua Траст petdnepr.at.ua Настоящий ПР petdnepr.at.ua petdnepr.at.ua Alexa/PR petdnepr.at.ua Tic/PR

Copyright MyCorp © 2018