Петриківський опорний заклад освіти
І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради
......... . Пятница, 19.07.2019, 12:17

Ви увійшли як Гість

| Група"Гості"|
Головна | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
ЗНО [22]

» Користувачі

» Наша кнопка
 Петриківська сзш

» Погода в Петриківці

» Нові користувачі

» Цей день в історії

» Безпечний Інтернет

» Наші матеріали

» Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

» Наше опитування

Мої улюблені шкільні предмети
Всього відповідей: 208

Головна » Статті » ЗНО » ЗНО

Найчастіші запитання та відповіді
Порівняння результатів за шкалами від 100 до 200 балів і від 1 до 12 балів

Після отримання абітурієнтами цього року перших сертифікатів до Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) надійшло багато запитань щодо порівняння результатів за шкалами від 100 до 200 балів і від 1 до 12 балів. Як відзначає УЦОЯО, результати зовнішнього оцінювання за цими двома шкалами визначаються на основі різних методик і не можуть порівнюватися.

За шкалою від 1 до 12 балів (критеріальна шкала) визначається результат лише за субтест із української мови, субтест із математики (усі завдання, крім шести з алгебри і початків аналізу з короткою відповіддю, що визначені експертною комісією для закладів освіти, де математика вивчалася на більш високому рівні), субтест з історії України XX - початку XXI століття. Ці субтести є частинами цілісних тестів.

За шкалою від 100 до 200 балів (рейтингова шкала) визначається результат за цілісний тест: із української мови та літератури (усі завдання з української мови та української літератури), із математики (усі завдання з математики), із історії України (усі завдання за курс історії України, починаючи із найдавніших часів до початку XXІ століття).

Необхідність такого підходу зумовлена тим, що державна підсумкова атестація в загальноосвітніх школах проводиться не з української мови та літератури, а лише з української мови; з математики; не з історії України з найдавніших часів і до наших днів, а лише за період XX - початку XXI століття.

Така оцінка за субтест може бути зарахована за бажанням учасника зовнішнього оцінювання як результат державної підсумкової атестації.

Алгоритм розрахунку результату тестування за шкалою [100-200] балів - завантажити

Чи є відповідність між оцінками за 12-бальною шкалою і шкалою 100-200 балів?
Так, але для кожного тесту відповідність між оцінками за 12-бальною шкалою і шкалою 100-200 балів буде своєю, оскільки схеми оцінювання за 12-бальною шкалою розробляються предметними екзаменаційними комісіями з урахуванням різних факторів, передусім специфіки предмета, державних стандартів і критеріїв оцінювання, статистичних характеристик виконання тестових завдань і тесту в цілому.
Чи може учасник тестування самостійно розрахувати свою оцінку за 12-бальною шкалою?
Так. Учасник тестування матиме можливість самостійно розрахувати свою оцінку за 12-бальною шкалою після перевірки всіх робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання та затвердження предметними екзаменаційними комісіями таблиць перерахування тестових балів учасника в оцінки за 12-бальною шкалою. Ці таблиці буде розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Як проводиться оцінювання за 12-бальною шкалою?
Оцінка за 12-бальною шкалою є критеріальною. Вона відображає ступінь відповідності навчальних досягнень учасника тестування стандартам освіти і критеріям оцінювання. Схему оцінювання за 12-бальною шкалою розробляють предметні екзаменаційні комісії на основі державних стандартів освіти, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, статистичних даних результатів тестування та характеристик тестових завдань.
Схема оцінювання (таблиця перерахунку тестових балів у 12-бальну шкалу) затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти. У складі предметних експертних комісій – головні спеціалісти Міністерства освіти і науки України з відповідних навчальних предметів, співробітники Академії педагогічних наук України, викладачі провідних вищих навчальних закладів, авторитетні вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, методисти Українського центру оцінювання якості освіти. Склад предметних екзаменаційних комісій затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти.
Чи може учасник тестування самостійно розрахувати свою оцінку за шкалою 100-200 балів?
Так, але для цього необхідно знати свій тестовий бал. Учасник тестування зможе самостійно обчислити свій тестовий бал з предмета як арифметичну суму балів за виконані завдання тесту, якщо він пам’ятає свої відповіді. Для цього на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде розміщено правильні відповіді на всі запитання тестів за всіма варіантами і кількість балів за кожну правильну відповідь. Свої тестові бали можна перевести в оцінку за шкалою 100-200 балів на основі таблиці перерахування тестових балів, яку також буде розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти після перевірки всіх робіт і проведення шкалювання.
Як проводиться оцінювання результатів зовнішнього незалежного оцінювання
за шкалою 100-200 балів?
Оцінка результатів за шкалою 100-200 балів здійснюється автоматично за допомогою комп’ютерної програми.
Шкала 100-200 балів є:
– рейтинговою, тобто учасник, який набрав з даного предмета більше тестових балів, отримає вищу оцінку за шкалою 100-200 балів, ніж учасник, який набрав з даного предмета меншу кількість тестових балів;
– справедливою, тому що учасники, які набрали однакову кількість тестових балів, отримають однакову оцінку за шкалою 100-200 балів;
– стандартизованою, тобто розподіл учасників за цією шкалою буде практично однаковим з різних предметів тестування, різних сесій тестування, різних років тестування, що забезпечить можливість приймальним комісіям порівнювати результати учасників зовнішнього оцінювання різних сесій, різних років, з різних предметів тестування тощо;
– нормалізованою: середнє значення результатів учасників з кожного предмета дорівнює 150 балам, а середнє квадратичне відхилення результатів дорівнює 15, це забезпечує зрозумілу інтерпретацію результатів (наприклад, якщо оцінка учасника більше 150, то це означає, що його результат такий самий, як у 50% учасників тестування з цього предмета).
Шкала 100-200 балів забезпечує більшу роздільну здатність оцінки при значеннях, що близькі до кінцевих (100 і 200 балів). Це дозволяє приймальним комісіям ВНЗ приймати більш виважені рішення щодо зарахування до вищих навчальних закладів учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які мають напівпрохідний бал (у ВНЗ з великим конкурсом).
Категорія: ЗНО | Додав: petdnepr (26.05.2009)
Переглядів: 3253 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» Міні профіль
Гість

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:12:17

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:

» ПЕРЕВОД САЙТА
Выбрать язык / Choose language:
Ukranian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

» Наша адреса
51800
Дніпропетровська обл.
Петриківський район
смт. Петриківка
проспект Петра Калнишевського,76
тел. (05634) 2–22–38

petschool@i.ua

Рік державної мови

Національно-патріотичне виховання

» 22 push up challenge


Віртуальна майстерня Петриківського розпису.

» Електронна атестація педагогічних працівників
free counters

» Банерська мережа

» Освіта Дніпропетровщини

» Освітній портал Дніпропетровщини

» З Днем народження
Вітаємо з Днем народження:

Lesenka(34), Avrora(49), Ксения0345(32), Шаман(25), Roman777(20)!

Прийміть вітання наші щирі!

» Сайти Петриківщини

» Важливі сайти
Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

Банер

» Державні установи

» Географія сайту
free counters

» Пошук

» Друзі сайту

» Освітні сайти
ДРУЗІ САЙТУ

» Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Cьогодні були на сайті

[ Повний список ]

Освітній портал PR-CY.ru Каталог MyList.com.ua Украина онлайн каталог сайтів [Vox.com.ua] Портал українця bigmir)net TOP 100 CY-PR.com Белый каталог сайтов  Яндекс.Метрика
Цена petdnepr.at.ua Траст petdnepr.at.ua Настоящий ПР petdnepr.at.ua petdnepr.at.ua Alexa/PR petdnepr.at.ua Tic/PR

Copyright MyCorp © 2019