Учні 9-Б класу Несміян В., Горбатовська А., Нороха О., Сівко В. були ведучими заходу,присвяченому вшануванню пам`яті найславетнішої петриківської і народної вчительки мисткині Тетяни Якимівни Пати.
Теплі слова про славну жінку,віршовані рядки талановитих земляків не могли не зворушити серця присутніх.
Щирі спогади,зворушливі історії життя пролунали на адресу Федора Савича Панка , який лишив по собі не лише колекцію творів народного розпису, а й цілу плеяду талановитих учнів.
Народна художниця України, чия персональна виставка відбулася в київській галереї «Артцентр», стала лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка. Марфа Ксенофонтівна Тимченко розвиває унікальний стиль — петриківський орнамент. Родом з Петриківки, одна з найкращих представниць Петриківської школи декоративного розпису, Марфа Тимченко давно живе і працює в Києві, де стала визнаною як неперевершений майстер художньої порцеляни.
Петриківський розпис далеко відомий за межі нашої країни. Чарівна петриківська квітка розцвіла на чудовій фарфоровій вазі, прегарним візерунком лягла на шовкову тканину, коштовним самоцвітом загорілася на лаковій поверхні сувенірної шкатулки.
Історія розпису сягає далеко до нашого народження, ще за часів Запорізької Січі.
Петриківський орнамент має багатовікову традицію і тісно пов’язаний з мистецькою культурою Запорізької Січі. Виник він, та дістав свою назву в селищі Петриківка на Дніпропетровщині. В свою чергу Петриківка була заснована в 1772 році останнім кошовим отаманом Петром Калнишевським, та названа на його честь.